تبلیغات
ایران سرزمین مهر بیکران - احساساتی‌ترین مردمان دنیا کدامند؟
 
ایران سرزمین مهر بیکران
دانش اگر در ثریا هم باشد، مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت
درباره وبلاگ


به وبلاگ من خوش آمدید،
امیدوارم لحظات خوبی را در این وبلاگ داشته باشید.
لطفا در مورد مطالب نظر بدهید.
( حسین محمدی )

مدیر وبلاگ : حسین محمدینظرسنجی
نظر شما در مورد این وبلاگ چیست؟

راضی‌ترین، خوشحال‌ترین، عاطفی‌ترین و... هر کدام از این صفت‌ها را برای مردم کدام کشور‌ها می‌توان به کار برد؟ محققان به این سوال پاسخ داده‌اند.

چهار سال پیش بود که مطرح‌ترین موسسه نظر سنجی جهان، اولین قدم را برای اندازه گیری شادی مردم جهان برداشت. موسسه گالوپ از سال ۲۰۰۹، از مردم ۱۵۰ کشور جهان خواست تجربه احساسی روزانه‌شان را بیان کنند تا احساسات مثبت و منفی را که آدم‌های کشورهای مختلف جهان، هر روز با آن روبرو می‌شوند، بررسی کند؛ برای مثال از مردم کشورهای مختلف پرسیده می‌شد که آیا دیروز حسابی لبخند زده و یا خندیده‌اید؟ و پاسخ بله به چنین سوالی، خبر از عاطفی‌تر بودن آن‌ها می‌داد.

تقریبا تمام کشورهای جهان در این بررسی شرکت کردند و سرانجام نتیجه نهایی این نظرسنجی جهانی منتشر شد.
۱- ایرانی‌ها کمتر از آنچه فکر می‌کنند شادند

ما ایرانی‌ها همیشه خودمان را یکی از احساسی‌ترین و شاد‌ترین ملت‌های جهان می‌دانیم و خیلی هم روی این مسئله اصرار داریم امان عجیب است که بررسی‌های موسسه گالوپ این نظر را کاملا تایید نمی‌کند و می‌گوید ما ایرانی‌ها آنقدر هم که فکر می‌کنیم احساساتی یا خوشحال نیستیم. نتیجه‌های نظرسنجی چند ساله این موسسه حاکی از آن است که ما هم مثل بسیاری دیگر از کشورهای شرق، در میانه راه احساساتی بودنو شادی قرار داریم و گاهی یادمان می‌رود تا پایان روز، حتی یک بار لبخند بزنیم. اگرچه یک نظرسنجی نمی‌تواند صددرصد ویژگی‌های یک جامعه را نشان دهد اما می‌تواند هشداری باشد مبنی بر اینکه شاید تمام حقیقت آن چیزی نیست که ما فکر می‌کنیم.


 
۲- فیلیپینی‌ها عاطفی‌ترین مردم جهانند

فیلیپین و السالوادور چه ربطی به هم دارند؟ هر یک از این دو کشور در یک گوشه از جهان واقع شده‌اند و مذهب،‌نژاد و سنت‌هایی به شدت متفاوت دارند اما با وجود یک دنیا تفاوت میان این دو کشور، نظرسنجی نشان می‌دهد که فیلیپینی‌ها رکورددار عاطفی بودن هستند و السالوادوری‌ها در رتبه دوم قرار دارند.۳- سنگاپوری‌ها دل ندارند

حتما از مسافران سنگاپور شنیده‌اید که این کشور ماشینی‌ترین نقطه جهان است. این موضوع در پژوهش‌های گالوپ هم اثبات شد و نظرسنجی نشان داد که عاطفی بودن، موضوعی است که کمتر سنگاپوری برای آن ارزش قائل می‌شود. برای مردمی که مدام به فکر توسعه و رشد اقتصادی هستند، خنثی ماندن بهترین راه فرار از استرس‌های هر روزه است و به همین دلیل از کودکی به آن‌ها آموزش داده می‌شود که کمتر به خودشان به عنوان یک فرد و احساساتشان توجه کنند.

 
 
۴- روس‌ها اهل حساب و کتابند

ما روس‌ها را آدم‌های حساب گر و اهل معامله‌ای می‌دانیم و اگر کمی سرما و همیشه سفید بودن سرزمین‌های آن منطقه از برف را هم به یاد بیاوریم، نمی‌توانیم انتظار گرمایی در وجود این مردم داشته باشیم. پژوهش‌های گالوپ هم بر این تصور قدیمی ما مهر تایید می‌زند و می‌گوید کشورهای شوروی سابق، بعد از سنگاپور در رتبه دوم بی‌احساسی قرار دارند. بد نیست بدانید که آن‌ها از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان سیگار جهان هم هستند.

 

۵- خاورمیانه‌ای‌ها خیلی هم خوشحال نیستند

مردمی که روزی ادعا می‌کردند شاد‌ترین کشورهای جهانند، به سوال‌های گالوپ پاسخی که حاکی از چنین آرامشی باشد ندادند. نظرسنجی، موج احساسات منفی را در عراق، بحرین، و فلسطین نشان می‌دهد و شاید هم طبیعی باشد که جنگ‌های نابرابر در این مناطق و تلاش برای دفاع از خود و هویت خود، فرصت شاد بودن را از این مردم گرفته است. البته در این بررسی توضیحی درباره شاد‌تر بودن مردم عربستان سعودی نسبت به اهالی لیبی، الجزایر و مراکش داده نشده و منتشر کنندگان این نتایج|، تنها به ارائه تصویری آماری اکتفا کرده‌اند.۶- آفریقایی‌ها نمی‌خندند

با وجود فقر و گرسنگی که در بسیاری از کشورهای آفریقایی وجود دارد، مگر دیگر مجالی هم برای شادی و احساسات مثبت باقی می‌ماند؟ شاید به همین دلیل است که آفریقایی‌ها کمتر از دیگر مردم جهان شادی و لبخند را تجربه می‌کنند. اگر هم در کشورهای شمال آفریقا نوری از احساسات مثبت دیده می‌شود، احتمالا به دلیل وابستگی فرهنگی آن‌ها با کشورهای شاد اروپایی است.

 
 
۷- کانادایی‌ها از ما احساساتی ترند

با نگاهی به این نقشه می‌بینید که وضعیت احساسات در کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی، آمریکای لاتین و کانادا، از بسیاری از کشورهای جهان بهتر است. برخلاف تصوری که غربی‌ها را ماشینی و بی‌روح می‌داند، این کشور‌ها جزو ۱۵ کشور احساساتی جهان هستندو از طرف دیگر، کشورهای عربی مانند عمان و بحرین هم، رتبه بالایی در این زمینه دارند.
 ۸- زبان انگلیسی و اسپانیایی شادی‌آور است

بررسی‌ها نشان می‌دهد کشورهایی که به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی صحبت می‌کنند بسیار عاطفی و شاد هستند. براساس نتیجه‌هایی که گالوپ به دست آورده، هر جا صحبت از شادی به میان می‌آید، آمریکایی‌های لاتین پیشقدم می‌شوند. پاناما، پاراگوئه و ونزوئلا از شاد‌ترین کشورهای جهان هستند. بله! ونزوئلا! همین کشور دوست خودمان.

 
۷۳ درصد
یکی از شاد‌ترین مردمان جهان هلندی‌ها هستند چون شغل مناسب دارند. در سال ۲۰۱۲. ۷۳ درصد افراد ۱۵ تا ۶۴ ساله استخدام شده‌اند و نرخ بیکاری در این کشور ۵/۱ درصد است.

۸۳ درصد
بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان شادی کشور‌ها با افزایش طول عمرشان ارتباط مستقیم دارد. سوئیسی‌ها که شاد‌ترین مردمان جهان هستند، به طور متوسط نزدیک به ۸۳ سال عمر می‌کنند.

۹۸ درصد
در نظرسنجی‌ها معلوم شده شهروندان ایسلندی نسبت به سایر کشور‌ها شبکه حمایتی قوی تری دارند. حدود ۹۸ درصد از شهروندان گفته‌اند در مواقع نیاز می‌توانند روی کمک دوستان و افراد خانواده حساب کنند.

۹۴ درصد
کیفیت عالی آب و هوا در دانمارک دلیل اصلی شاد بودن دانمارکی هاست چون ۹۴ درصد آن‌ها اعلام کرده‌اند چون از کیفیت آب و هوای کشورشان راضی هستند. از زندگی احساس رضایت بالایی دارند. سال گذشته دولت دانمارک ۵/۵۹ درصد از تولید ناخالص ملی را برای رفاه شهروندان هزینه کرده است.
نوع مطلب : دانستنیها، عمومی، فرهنگ و ادب و هنر، 
برچسب ها : شادی، مردم دنیا، شادترین مردم دنیا،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 1392/12/18 20:26
سلام دوست گرامی .گوگیل شاپ؛ عرضه كننده انواع گوشی های موبایل و تبلت با قیمت عالی و ارزان از شما دوست عزیز جهت همكاری در فروش محصولات دعوت به همكاری مینماید . با پورسانت عالی و پرداخت به موقع ( مطمئنا ضرر نخواهید کرد )
شنبه 1392/12/17 16:24
سلام عزیزم .وبلاگ خیلی زیبایی داری بخصوص این پستت که عالی بود .یه پیشنهاد واسه دوست گلم دارم .راستش من یه گروه تازگی ها راه انداختم در مورد استخدامه که جدیدترین اخبار استخدامی رو به گروه میفرستم .اگه شما هم از این ایمیل ها میخواهی دریافت کنی پیشنهاد میکنم بیا عضو شو .گروهم کاملا سالمه و الان 2000 عضو داره .چون روزی فقط یه ایمیل میفرستم که مزاحمت نداشته باشه واسه کسی .ضمنا تبلیغ هم اصلا ارسال نمیشه به گروه چون کار درستی نیست! .برای عضویت به وبم بیا .همه چی رو توضیح دادم اونجا .اینم لینک http://www.estekhdamiha.com/khabarname
چهارشنبه 1392/12/14 13:03
سلام عزیـــــــزم ، چه وب باحالی داری ، خیلی جذابه ، راستی منم یه سایت آشپزی دارم خیلی تر و تمیز و شیک ، ممنون میشم بیایی و نظرت رو بگی ، حتما یه سر بیا ،اگه خواستی میتونی منو با اسم سایت آشپزی نوشیدنی لینک کنی ، منتظرتم بای
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
بالای صفحه
 
Online User